Pocetna Некатегоризовано Đorđevićev het- trik

Đorđevićev het- trik

637
3

U 24. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Slobode slavili su na svom terenu ubedljivu pobedu u susretu sa Radničkim 1923 sa 5:1 (4:1)

Znali su i pre utakmice Užičani da im je ova utakmici izuzetno važno. Zato su od starta zaigrali čvrsto, organizovano, borbeno što je na kraju donelo slavlje, tri važna boda i nadu da se može očuvati prvoligaški status.
Povela je Sloboda već u 3. minutu autogolom Davida Nikolića. Korner sa levestrane izveo je Milan Jeremić, Nikolić je u pokušaju da otkloni opasnost, loptu umesto u ruke golmanu Najdanoviću, poslao u mrežu. Samo 11 minuta kasnije u listu strelaca upisao se Dejan Đorđević koji je večeras bio izuzetno raspoložen i do kraja utakmice ostvario i svoj prvi het trik u seniorskoj konkurenciji. Asistirao  je Nikola D. Tasić, a spretni Đorđević je sa 12 metara smestio loptu u suprotni ugao.
Gosti su u 17. minutu uspeli da smanje razliku (2:1). Posle neopreznosti odbrane crveno- crnih, usledio je brz kontranapad Dušana Stevića koji je „izbio“ sam ispred golmana Tasića i smestio loptu u mrežu. U 33. minutu Dejan Đorđević je po drugi put zatresao mrežu gostiju. Marjanović je sa desne strane uputio centaršut da Đorđević sa 14. metara poslao loptu u donji levi ugao. I kada se očekivao kraj prvog dela utakamice, Dejan Đorđević je još jednom  podigao „na noge“ navijače Slobode. Ovog puta asistirao je Jeremić, a brzonogi Đorđević je iskosa sa desne strane lobovao golmana (4:1).
U 52. minutu junak utakmice Dejan Đorđević asistirao je Milanu Jeremiću koji je glavom sa peterca spustio loptu u nebranjeni deo Najdanovićevog gola. Do kraja susreta i gosti su imali nekoliko prilika da ublaže poraz, ali sve je ostalo na pokušajima.
SLOBODA- RADNIČKI 1923  5:1 (4:1). Stadion u Užicu. Gledalaca: 500. Sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd). Pomoćnici: Miroslav Lazić i Goran Božović (Beograd). Strelci: Nikolić u 3 (autogol), Đorđević u 14, 33 i 45. minutu, Jeremić u 52. minutu (Sloboda), Stević u 17. minutu (Radnički 1923). Žuzi kartoni: Vučković, Babić, Dolmagić, Čumić (Sloboda), Popović (Radnički 1923).
SLOBODA: N. Z. Tasić, Marjanović, Vučković (Džejkobs), Miličić (Petrović), Milekić Babić, Vidić, N.D. Tasić, Dolmagić, Jeremić (Čumić), Đorđević.
RADNIČKI 1923: Najdanović, Nikolić (Urošević), Živanović (Ilić), Petrović, Popović, Vidić, Aleksić, Stević, Lukić, Nedeljković (Vilotijević), Miljuš.