Pocetna Ostali sportovi Srebro za Tamaru

Srebro za Tamaru

59
0

Na prvenstu Balkana u atletici za starije juniore i juniorke u Rumuniji, Srbija je osvojila šest medalja, jednu zlatnu, dve srebrne i tri bronzane.

Tamara Mićević, atletičarka AK “Mladost” iz Užica u trci na 3.000 m osvojila je drugo mesto I srebrnu medalju sa rezultatom 9.41,40, dok je pobednica iz Turske stazu prešla za 9.41,11. Razlika od 29 stotinki kazuje da je borba bila neizvesna do samog kraja. Treće mesto pripalo je atletičarki iz Bugarske.

Zadovoljan sam nastupon Tamare Mićević koja je ponovo istrčala dobru trku i nastavila sa nizom odličnih rezultata. Iako je trka bila spora i finiš je odlučivao o raspodeli medalja, uspela je da se izbori sa bržim protivnicama i tako osvoji drugo mesto, a malo je nedostajalo do pobede. U narednom periodu na ocčekuje Prvenstvo Evrope za juniorke, gde će Tamara nastupiti u trkama na 3.000 m i 5.000 m, koje se održava od 20. do 22. jula i nadamo se dobrim rezultatima, rekao je trener Željko Čeliković.