Pocetna Košarka Slavlje u Aleksincu posle produžetaka

Slavlje u Aleksincu posle produžetaka

858
0

U 17. kolu Druge lige košarkaši Slobode su na gostovanju u Aleksincu, posle produžetaka uspeli da savladaju domaću ekipu Napredak Bosphorus sa 78:84 (71:71). Koševe za Užičane postigli su Marić 29, Simić 20, Žunić 6, Miličević 3, Otašević 12, Pajević 2 i Radić 10.

Domaći košarkaši su dobro otvorili utakmicu, prvu četvrtinu dobili sa 28:19 što je bio signal za košarkaše Slobode da zaigraju brže i agresivnije. Borbenija igra u nastavku donele je i povoljniji rezutlat, pa se na zasluženi odmor otišlo sa podnošljivih 43:40 za ekipu iz Aleksinca.

KK Sloboda Lazarevac 2U nastavku susreta izjednačena igra, obe ekipe imale su uspone i padove, da bi usledila prava drama u finišu. Sedam sekundi pre kraja regularnog dela utakmice mladi Matija Žunić pogađa trojku i nadu da se u produžetku može stići i do pobede. Domaći košarkaši su pokušali trojkama da reše utakmicu, ali su grešili, pa su Užičani mudrom igrom zabeležili još jednu pobedu.

Posle utakmice trener Vladimir Lučić je izjavio da je ponosan na momke koje trenira, jer su i ovog puta pokazali da imaju karakter.

– Posebno bih pohvalio mlade igrače koji su imali svoju minutažu i dobrom igrom uspeli da nadonkade izostanak povređenog kapitena Anđića, bolesnog Trajkovića i Simića koji je morao pre pridužetaka da izađe zbog pet ličnih. Pozvao bih navijače da u što većem broju dođu u subotu u Veliki park i bodre nas u nastojanju da slavimo i protiv Žarkova.