Pocetna Fudbal Sloboda bez golova, Zlatibor nerešeno

Sloboda bez golova, Zlatibor nerešeno

1378
0

Fudbaleri “Slobode” igrali su bez golova sa ekipom “Budućnosti” iz Dobanovaca, u četvrtom kolu Prve lige Srbije, dok je meč “Zlatibora” i kruševačkog “Trajala” završen nerešeno 1:1.

Posle utakmice u Užicu, trener Budućnosti, Slađan Nikolić ističe da je zadovoljan ishodom utakmice jer je svaki bod bitan:

-U prvom poluvremenu bili smo bolji, imali smo nekoliko šansi, poluprilika, nismo ih iskoristili. Na žalost u drugom poluvremenu Sloboda je podigla nivo igre, mi smo malo pali, tako da smatram da kada se podvuče crta, ovaj rezultat od 0:0 je najrealniji.

Treneri Čučković i Nikolić

Na drugoj strani trener Slobode, Jovan Čučković ističe da su igrali protiv čvrstog protivnika koji zna da igra na rezultat iskusan je pa je i osvojeni bod u ovom trenutku zadovoljavajući:

-Još uvek smo u problemu sa igrom, dosta smo grešili u pasu, ali smo u drugom poluvremenu poboljšali igru. Čak smo u nekim momentima i dominirali, iako to nije igra koju u narednom

periodu očekujem od igrača. Pristigli igrači još uvek nisu ni fizički ni taktički spremni, nismo uigrani, ali se nadam da ćemo u narednom periodu popraviti i igru i rezultat.

Na pitanje novinara zašto je Sloboda u prvom poluvremenu igrala defanzivno, Čučković kaže:

-Nismo se tako dogovorili, nismo tako ni vežbali. Kad imamo loptu ja tražim da napadamo, a ne da se branimo. Ali ovog puta protivnik nam je nametnuo takav način igre, jer mi smo dosta grešili a oni su iz tih grešaka stvarali prilike za sebe. Jednostvno kada smo probili taj segment, počeli smo i bolje da igramo.

U sledećem kolu Užičani gostuju u Beogradu ekipi “Sinđelića”, a Zlatiborci dočekuju Teleoptik.