Ere slavile u Valjevu

125
0
arhiva: Kk Sloboda-KK Konstantin

U drugom kolu Košarkaške lige Srbije košarkaši Slobode slavili su ubedljivu pobedu u susretu sa valjevskim Metalcem rezultatom 80:100 (15 – 24, 30 – 24, 14 – 26, 21 – 26)-

Od starta košarkaši Slobode su nametnuli svoj ritam, u prvih pet minuta igre dozvolili su protivniku samo dva poena, što je sasvim dovoljno reklo sa kakvim ambicijama su stigli u Valjevo. Domaći košarkaši su potpuno poklekli pa se već u trećoj četvrtini pobednik praktično znao.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Hristov sa 20 postignutih poena.

Vladimir Lučić, trener Slobode posle utakmice je rekao:

-Znali smo da su naši domaćini u važnom trenutku ostali bez važnog igrača na centarskoj poziciji. Nakon dobrog starta dosuđene su nam neke tehničke greške sasvim opravdano, ali smo se u svlačionici dogovorili da to više ne činimo. Prolomna je bila treća četvrtina. Ovo je za nas važna pobeda, ali idemo dalje. Nastavljamo da vredno i angažovano treniramo kako bi u nastavku prvenstva bili još bolji.