Pocetna Odbojka Slavlje odbojkaša u Zaječaru

Slavlje odbojkaša u Zaječaru

142
0

U trećem kolu Prve B lige odbojkaši Užica slavili su pobedu u Zaječaru protiv domaćeg Timoka rezulatom 1:3 (22:25, 28:26, 24:26, 23:25).

Poene za Užičane postigli su Lekić 24, Nenadić 14, Ignjatović 14, Lazić 16, Radojičić 5, Krstić 2 i Veljašević 1. Napadačkim akcijama u redovima Užica posebno su se istakli Petar Ignjatović i Veljko Lekić.

Utakmica koja je trajala nepunih dva sata obilovala je preokretima, uzbuđenjem i neizvesnošću. U prvom setu odbojkaši Užica su napravili prednost od 7:11 a potom i 10:16, što je za domaćina, iako su „pretili“ ipak bila nedostićna prednost.

U drugom setu igralo se poen za poen, pa se opet stiglo u neizvesnu završnicu. Užičani su imali prednost od 22:24. Došlo je do pada koncentracije i u odlučujućim momentima Timok je zahvaljujići odličnim servisima Miladinovića osvojio set.

U trećem setu takođe uzbudljiva završnica. Domaći su ovog puta imali prednost od 24:2. Kapiten Užica Lazić sjajno servira, pa se stiže do izjednačenja alii preokreta. Kao da je ovo bila dobra opomena Užičanim pa su u četvrtom setu u potpunosti kontrolisali igru i nisu dozvolili domaćinu da ih ugrozi.

U narednom kolu odbojkaši već u utorak 16. oktobra na svom terenu dočekuju Srem Eaton iz Sremske Mitrovice. Početak utakmice je zakazana u 17 časova a potom već u nedelju 21. oktobra Užičani putuju u Leskovac na megdan Dubočici. I ova utakmica igra se od 17 časova.