Pocetna Odbojka Četvrta uzastopna pobeda odbojkaša

Četvrta uzastopna pobeda odbojkaša

342
0

U četvrtom kolu Prve B lige odbojkaši Užica savladali su ekipu Srem Eaton iz Sremske Mitrovice rezultatom 3:0 (25:17, 25:13, 25:23).

Poene za Užičane postigli su Lekić 17, Nenadić 10, Ignjatović 6, Lazić 10, Radojičić 5, Krstić 7 i Veljašević 3.

Odbojkasi UE 5Samo 60 minuta bilo je potrebno odbojkašima Užica da slave ubedljivo pobedu. Ovo je ujedno bila dobra prilika da trener Slobodan Bogosavljević ukaže poverenje i igračima koji nisu u startnoj postavi. Mlada i poletna ekipa Užica sa lakoćom je nizala poene, ali u trećem setu bilo je malo više uzbuđenja. Došlo je do pada koncentracije pa su posle vođstva od 22:17 dozvolili gostima da smanje rezultat na 22:20 i sebi stvore tračak nade da se meč može produžiti. Na sreću odbojkaši Užica su na vreme sredili svoje redove i predvođeni sjajnim Lazićem, Nenadićem, Ćirkovićem i mladim Lekićem utakmicu mirno priveli kraju.

Veljko LekicOdbojkaš Veljko Lekić posle utakmice bio je presrećan:

-Malo smo se opustili u trećem setu, dobro smo krenuli ovu sezonu, tri pobede bez poraza, a došla nam je u goste ekipa koja nije zabeležila ni jednu pobedu. Trudili smo se od starta da namentnemo svoj ritam, i mislim da smo dobro odigrali utakmicu. Ovo je četvrta pobeda, u četiri kola, tako da smo stvarno prezadovoljni. Ove godine se trudimo da opstanemo u ligi jer ispada pet ekipa, tako nam je svaka pobeda bitna. Nema opuštanja, ako je sudeći po startu prvenstva na dobrom smo putu da prevaziđemo naša očekivanja, pa ako nam se ukaže šansa, možemo se boriti i za viši rang.-

U narednom kolu Užičani gostuju u Leskovcu. Utakmica Dubočica – Užice se igra u nedelju 21.oktobra 2018. godine sa početkom u 17 časova.