Pocetna Odbojka Presudila motivisanost odbojkašica Jedinstva

Presudila motivisanost odbojkašica Jedinstva

178
0

U petom kolu Prve lige Srbije odbojkašice Jedinstva su na svom terenu savladale ekipu Smedereva sa 3:2 (25:21, 26:24, 22:25, 24:26, 15:11).

Poene za Jedinstvo postigle su Živanović 11, Blomgren 26, Lazić 1, Škarić 9, Gonzalez- Tomašević 8, Lazarević 8 i Jovanović 10.

Posle vođstva od 2:0 u setovima izabranice trenera Zvonka Nikolića dozvolile su sebi opuštanje i pad koncentracije. Umesto da dodaju gas, one su u završnici trećeg seta posustale. Gošće su vodile sa 14:19, domaće odbojkašice uspehvaju da stignu do izjednačenja 19:19, ali su se odbojkašice Smedereva predvodjene iskusnom Unom Đorđević „vratile u igru“ i osvajaju treće a potom i četvrti set. Na sreću, u petom, kockarskom setu u redovima Jedinstva ponovo sve funkcioniše kako treba, brzo su nanizale prednost od 14:7 što je do kraja susreta za odbojkašice Smedereva bilo nedostižno.

Odbojka Nina SkaricPosle utakmice jedna od važnih „karika“ u redovima Jedinstva Nina Škarić zadovoljno je rekla:

-Od samog početka smo znale da će ovo biti teška utakmica i da postoji mogućnost da se igra i pet setova. Međutim prva dva seta smo čini mi se lagano dobile, jer ekipa Smedereva nekako nije ušla u utakmicu kako treba, a mi smo to iskoristile.  Vodile smo i treći set ali osetio se pad u našoj igri, na žalost i u četvrtom. Ali sva sreća uzele smo i bodove i pobedu zbog čega bih čestitala svojim saigračicama. Imale smo više strpljenja za razliku od ekipe Smedereva kao i veću želju za pobedom i to je presudilo utakmicu.

U narednom kolu obojkašice Jedinstva gostuju u Valjevu ekipi Srbijanke.