0

U četvrtom kolu KLS košarkaši Slobode izgubili su na gostovanju u Beogradu od
prvoplasirne ekipe Dinamika rezultatom 96:87 (21:16, 26:32, 26:18, 23:21).
Koševe za Slobodu postigli su Marić 23, Simić 17, Čomagić 14, Crnić 12, Kadiri 8, Hristov 8, Otašević 3 i Paunović 2.

Užičani su dobro naumučili favorizovanog domaćina, ali na žalost nisu uspeli da prirede
iznenađenje protiv trenutno prvoplasirane ekipe na tabeli i zabeležili treći poraz.
U prvoj četvrtini Dinamik je vodio, ali Sloboda nije dozvoljavala da se odlepe, i nekoliko puta dolazila do izjednačenja. U drugoj deonici susreta obe ekipe igraju znatno borbenije i
angažovanije u napadu, ali je Sloboda predvođena Mariće i Simićem uspela da na zasluženi odmor ode sa poenom prednosti.

Početak drugog poluvremena doneo je takođe dosta uzbuđenja. U dva navrata Sloboda je stvorila tri poena prednosti, ali je Dinamik uspeo serijom trojki dođe do preokreta, i do kraja treće četvrtine stečenu prednost su samo održavali.

Dinamik je držao sve konce u svojim rukama, i kada su domaći pomislili da će lako stići do pobede, usledila uzbudljiva završnica. Pri rezultatu 87:71, Užičani su napravili seriju od 14.3, pa su tri minuta pre kraja imali samo pet poena zaostatka. Na žalost, za nešto više nisu imali snage.

U narednom kolu Užičani u Velikom parku dočekuju ekipu Novog Pazara.