Pocetna Košarka Hadžifejzović presudio

Hadžifejzović presudio

371
0

U petom kolu KLS lige košarkaši Novog Pazara pobedili su Slobodu u Velikom parku sa 78:77 (18:13, 20:17, 22:24, 18:23). Poene za Užičane postigli su Crnić 11, Kadiri 3, Abrams 8, Simić 18, Hristov 7, Marić 14, Paunović 3 i Čomagić 13.

Kosarka Sloboda 5Košarkaši Slobode zabeležili su treći poraz, ovog puta na svom terenu od Novog Pazara koji je posla sekudne pre kraja košem Hadžifejzovića slavio pobedu. Užičani su igrali oslabljeni jer se kapiten Nikola Otašević povredio posle samo 49 sekundi u igri. Sloboda je dobro počela, ali je u nastavku usledilo nerovoza, konfuzija i sve se to odrazilo na konačni rezultat. U dramatičnoj završnici gosti su bili smireniji. Samo 90 sekudni pre kraja košarkaši Slobode su imali +5, ali su usledila dva promašaja Čomagića, dok je na drugoj strani sam pola sekudne pre kraja Hadžifejzović bio precizan i doneo radost svom timu.

Posle utakmice trener Novog Pazara Oliver Popović je istakao:

-Neizvesna utakmica. Očigledno je da smo i Sloboda i mi, bez obzira što smo prošle godine igrali Drugu ligu napravili dobru ekipu. Oni su imali na početku težak raspored za razliku od nas. Mi smo uspeli večeras da iskoristimo nerovozu koja se osetili u igri obeju ekipa. Tu je bio i TV prenos, a neki igrači su prvi put igrali pred kamerama. Na kraju pomalo srećno ali ne i nezasluženo smo pobedili.

Kosarka Sloboda 7Trener Slobode Vladimir Lučić čestitajući ekipi Novog Pazara na zasluženoj pobedi naglasio je da se njegov tim u ovoj utakmici borio koliko je mogao:

-Ne tražim alibi, ali imamo problem visokih igrača u rotaciji pošto znati da smo raskinuli saradnju sa Kazanovskim. Jako nerovozno prvo poluvreme sa malim brojem poena, dosta promašenih šuteva za tri poena sa naše strane. Vratili smo se u drugom poluvremenu, pri kraju uspeli da prevedemo utakmicu u našu korist, ali je usledila neverovatna situacija. Dva zicera Žarka Čomagića, i takođe imali smo tri četiri napada, da smo dali bar jedno bacanje  utakmicu bismo priveli kraju. Ali to je košarka, zato je svi volimo. Uzbudljiva utakmica, ali na našu žalost ovog puta mi smo izgubili na jednu loptu.

Kosarka Sloboda 6U narednom kolu Sloboda gostuje beogradskom Beovuku 72.