Pocetna Odbojka Sudije i delegat „najslabija karika“

2

U 11. kolu Prve B lige odbojkaši Užica izgubili su u Gornjem Milanovcu, od lidera na tabeli
ekipe Metalca, sa 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:16, 15:11).

Poene za Užice postigli su Lekić 9, Nenadić 16, Ignjatović 14, Lazić 20, Radojičić 7, Krstić 3 i Lekaj 2.

U utakmici koja je trajala punih 136 minuta viđena je prava odbojkaška predstava. Dve za
igru izuzetno raspoložene ekipe ispunile su očekivanja brojnih gledalaca, ali je na kraju sreća prevagnula na stranu domaćina.

Posle utakmice vidno veraspoložen trener Užica Slobodan Bogosavljević je rekao:

-Jedini ko nije dorastao ovakvom ambijentu bile su sudije i delegati. Ne može se reći da su tendenciozno pomagali domaćoj ekipi, ali svojim nesigurnim i dekoncentrisanim odlukama znatno više su oštetili našu ekipu. Neujednačen kriterijum zadržanih lopti, veliki broj grešaka unutra-aut, nedosuđeni auti van antene, nedosuđeni dodiri mreže i… neverovatno čudne odluke u vezi sankcija za nesportsko ponašanje. Čak je i delegat (inače brat drugog sudije) vrlo aktivno učestvovao u donošenju sudijskih odluka. Ali, sudije i delegat se moraju nositi sa svojim demonima i oni su problem svoje strukovne organizacije. Mi se moramo boriti sa svojim greškama, sa svojim nesigurnostima, sa svojim odlukama… rekao je Bogosavljević i dodao:

-Ono što me veoma raduje je izvanredna disciplinovana igra u prva dva seta. U ova dva seta smo značajno pomerili granice i bili smo dominantni protiv odlične ekipe. Ali ono što me najviše brine je pad koncentracije krajem trećeg seta, koji se već dešavao i danas se ponovo desio. Mi smo danas pokazali da Metalac nije tako dominantna ekipa kao što tabela pokazuje, ali naš trud nije nagrađen pobedom. Nadam se da će naši igrači pojačati rad na treningu, kako bismo izvukli što više bodova u poslednja tri kola kalendarske 2018. godine i tako opuštenije ušli u prolećni deo sezone.–

U 12. kolu u Užice dolazi Banat iz Vršca. Utakmica se igra u subotu 8. decembra, sa