Pocetna Fudbal Ivanjičani prvi na tabeli

Ivanjičani prvi na tabeli

210
0

Fudbaleri Slobode su u 22. kolu Prve lige Srbije na svom terenu izgubili od Javora minimalnim rezultatom 0:1 (0:1). Strelac jedinog gola na utakmici bio je Ivan Marković u 24. minutu iz jedanaesterca.

Posle utakmice trener Javora Igor Tufegdžić bio je zadovoljan pobedom koja ih je dovela do prvog mesta na tabeli:

-Očekivano teška utakmica iako se Sloboda nalazi na tom mestu na kome se nalazi. Nikada nije lako igrati u Užicu bez obzira u kom je sastavu i u kakvoj je situaciji. Nikoga danas nije lako pobediti, a mi smo bili pod tim psihološkim pritiskom zato što smo znali da ukoliko pobedimo ostajemo sami na prvom mestu. Sloboda je bila sjajna i dosta nas je namučila. Devedeset teških minuta ali je najvažnije da smo uspeli da pobedimo. Sloboda i Užice su meni dragi i iskreno mislim da i grad i klub, zaslužuju da ostanu u ovom rangu takmičenja. Sudeći po igri koju su prikazali na ovoj utakmici to zaista i zaslužuju. Zadovoljni smo jer smo pobedili jednu dobru Slobodu.

FK SLoboda Jovo i IgorPomoćni trener Slobode Jovo Čučković se, čestitajući gostima na pobedi, složio sa kolegom da je utakmica bila dosta tvrda:

-Imali smo neke detalje u igri koje smo trebali bolje da realizujemo. Ne bih da komentarišem da li je bio penal ili ne, to neka sude oni koji su u savezu. Mislim da smo dobro odigrali utakmicu, nismo realizovali neke prilike, ali fudbal je to. Kada bismo iskoristili sve šanse bilo bi puno golova, ali mi nismo uspeli i zbog toga smo izgubili. Iskusni igrači nisu dobro reagovali u datom momentu, malo klizav teren, malo nezgodno odskočila lopta i poraz je tu.

U narednom kolu Sloboda gostuje ekipi Metalca.