Pocetna Sport SLOBODA- ČSK PIVARA 4:2

SLOBODA- ČSK PIVARA 4:2

1153
0

Fudbaleri Slobode su u devetom kolu Prve lige Srbije na svom terenu savladali ekipu ČSK Privara iz Čelareva sa 4:2. Po dva gola za Slobodu postigli su Miloš Nikolić u  42. i 50. i Uroš Đerić u 73. i 80.

Gosti su dobro otvorili utakmicu , i već iz prvog šuta stigli do prvog vođstva. Plavšić je šutirao iskosa sa 25 metara a lopta je završila u donjem desnom uglu iznenađenog Tasića. Fudbaleri Slobode su samo tri minuta pre odlaska na odmor uspeli da stignu do izjednačenja. U 41. minutu Nešović usamljen ispred Tankosića koji odlično interveniše, i šalje loptu u korner. Posle izvedenog kornera, najviši u skoku bio je Miloš Nikolić i lopta završava iza leđa ovog puta nemoćnog Tankosića.
U nastavku susreta mnogo bolja i angažovanija igra i kojoj su se opet radovali gosti iz Čelareva. Posle kornera, Tasić kratko izbija loptu, najbolje se snažao Žakula koji je sa osam metara smestio loptu u mrešu. Radost gostiju bila je kratkog daha. Samo dva minuta kasnije Jeremić iz slobodnog udarca šalje loptu pred gol, najviši u skoku je opet bio Nikolić i sa peterca glavom smešta loptu u mrežu. Usledila je potpuna dominacija momaka u crveno crnim dresovima, a ubedljivoj pobedi najviše je doprineo Uroš Đerić. Najpre je u 73. minutu nakon sjajne asistencija Bogdana Miličića, snažno šutirao i matirao Tankosića. Sedam minuta kasnije odlični Đerić još jednom je bio nerešiva enigma za Tankosića.

dscn0043
Trener ČSK Pivare Trivo Ilić posle utakmice je rekao da nije zadovoljan rezultatom, i Slobodi čestitao na zasluženoj pobedi:

-Znali smo da nas očekuje teška utakmica, i upravo na onom segmentu na kom smo vežbali primili smo pomalo lagano i naivno golove. Ali tu je presudio kvalitet Đerića. To je specifičan igrač koji će sigurno završiti u nekom jačem klubu nego što je Sloboda, ta njegova visina i velika pokretiljivost sigurno će privući i Zvezdu i Partizan. – rekao je Ilić i dodao:

-Imali smo i mi svojih perioda igre, dva puta vodili, ali u jednom trenutnu protivnik nas je pritisnuo i moji igrači nisu umeli da akedvatno odgovore na te ubačene lopte sa strane, opteretili su nas sa visokim igračima, naročito su Užičani bili opasni iz prekida. Publika je osetila momenat i “digla” je fenomenalno igrače Slobode. Danas ni naš golman Tankosić, koji je najbolji golman u ligi, nije imao svoj dan, tako da sve u svemu za nas je ovo jedan loš dan.  Ali to je fudbal i zato je zanimljiv.

Trener Slobode Predrag Ristanović čestitajući svojoj igračima na pobedi ali i gostima na dobroj igri:

-Mislim da odavno nije viđena ovakva fudbalska predstava, a za to je potrebno dva protivnika. Posle dva vođstva gostiju mi smo se vraćali u igru, i na kraju slavili zasluženo.  Ovo je veliki uspeh za nas. Raduje me da se publika vraća na tribine, i nadam se da ćemo krenuti uzlaznom putanjom.

SLOBODA – ČSK 4:2 (1:1). Gradski stadion u Užicu. Gledalaca: 1.500. Sudija: Marko Srećković. Pomoćnici: Marko Dimitrijević, Nikola Đorović (svi Kragujevac). Žuti kartoni: Vukmirović, Miličić, Tasić, Emeka, Jeremić (Sloboda), Žakula, Marković (ČSK)
Strelci: Nikolić  42. i 50. Đerić u 73. i 80. za Slobodu, Plavšić u 7, Žakula u 50. minutu za ČSK.
SLOBODA: Tasić, Miličić, Vidić (Vučković), Nikolić, Joksimović, Nešović ( Emeka), Jeremić, Vujić (Milanović), Vukmirović, Namani, Đerić.
ČSK: Tanković, Tomović, Jević, Vujošević (Marković), Kerkez, Plavšić, Mezei, Nikodijević (Stepanov), Vukasović ( Kostić), Davidov, Žakula.