Pocetna Fudbal GFK Sloboda- Budućnost (Arilje) 2:2

GFK Sloboda- Budućnost (Arilje) 2:2

3055
0

U derbiju desetog kola Zapadno moravske zone fudbaleri Slobode su na svom stadionu igrali nerešeno sa ekipom Budućnosti iz Arilja 2:2 (1:1). Strelci: Đorđević u 41. iz jedanaesterca i Dabić u 86. minutu (Sloboda), Ivanović u 31. i Grujičić u 69. minutu (Budućnost).

Posle utakmice trener Budućnosti nije se pojavio na konferenciji za novinare, dok je Jovan Nikitović trener Slobode istakao da je odigrana jedna odlična utakmica:

-Mislim i da je po kvalitetu prerasla ovaj rang takmičenja. I u najavi za derbi sam rekao da ekipa Budućnosti ima odličan tim, imaju nekoliko igrača koji jednim potezom mogu da reše utakmicu. Krivo mi je što sam to sve pričao pre utakmice i što sam pogodio. Odigrali smo odlično prvo poluvreme imali smo samo problem da damo taj gol. Potom smo primili gol, ali su momci pokazali veliki karakter, vrate se u igru. U drugom poluvremenu imali smo loptu u posedu, ali nismo mogli da zaustavimo polukontru i kontru Budućnosti, pomogotovu Grujičića koji je fenomenalno reagovao. Mi smo danas išli na pobedu, na tri boda, ali kako se odvijao tok utakmice mislim da je ovaj bod najrealniji rezultat. Mojim momcima nemam šta da zamerim, dali su sve od sebe a ekipi iz Arilja bih se zahvalio na fer i korekntoj igri. Takođe bih se zavalio publici koja je u velikom broju došla da nas podrži.

U narednom kolu Sloboda u gradskom derbiju gostuje ekipi Jedinstva Putevi.