Pocetna Sport Dve medalje za atletičare užičke „Mladosti“

Dve medalje za atletičare užičke „Mladosti“

106
0

Atletičari AK „Mladost“ su osvoji dve medalje na Prvenstvu Srbije za mlađe pionire, poslednjem takmičenju na atletskoj stazi u okviru kalendara Srpskog atletskog saveza koje je održano u nedelju u Kraljevu.

U trci na 800m u konkurenciji devojaka najbrža je bila Dunja Vukajlović, koja je po veoma hladnom i kišovitom vremenu istrčala svoj lični rekord 2:21,56. Drugo mesto osvojila je Saida Mušković 2:23,42 iz Novog Pazara, dok je treće mesto zauzela takođe atletičarka iz Novog Pazara Nerma Čedović 2:26,23. Uskoro se očekuje verifikacija Dunjinog rezultata od takmičarske komisije SAS, koji je možda i državni rekord u konkurenciji mlađih pionirki na 800m.

Sjajan je bio i Vukašin Arsenijević koji je u trci na 800m zauzeo drugo mesto oborivši lični rekord za čak 4 sekunde, 2:15,43.

Atletičare užičke Mladosti uskoro očekuje serija kroseva i uličnih trka.