Pocetna Fudbal Košarkaši Slobode nastavili sa pobedama, Jedinstvo i dalje na vrhu

Košarkaši Slobode nastavili sa pobedama, Jedinstvo i dalje na vrhu

41
0

U 3. kolu KLS-a, košarkaši Slobode ostvarili su drugu pobedu u sezoni savladavši Metalac iz Valjeva rezultatom 99:71. Ova pobeda obeležila je povratak na klupu trenera Vladimira Đokića, a ključni trenutak meča bila je druga četvrtina, u kojoj je domaći tim postigao 28 poena, a primio samo 6. Najefikasniji igrači Slobode bili su Heris sa 27 i Ilić sa 18 poena, dok su kod Metalca prednjačili Gembrel sa 17 i Filips sa 16 poena.

U odbojkaškoj Superligi, odbojkašice Jedinstva su zabeležile treću pobedu u povratničkoj sezoni, savladavši Radnički Blaster sa 3:1 (25:23, 25:20, 19:25, 25:20). Sa osam osvojenih bodova, Užičanke dele vodeću poziciju sa ekipama Uba i Crvene zvezde. U narednom kolu, Jedinstvo će dočekati poslednjeplasirani Omladinac.

S druge strane, fudbaleri Slobode su u 12. kolu Prve lige Srbije poraženi od Smedereva 1924 sa 2:0. Užičani su bili blizu osvajanja boda, ali su u poslednjih pet minuta primili dva pogotka, Đokić u 84. i Balabanović u 90. minutu. Nakon isključenja Raškovića u 77. minutu, Sloboda ostaje na začelju tabele sa devet osvojenih bodova.