Preskoči na glavni sadržaj
četvrtak, 27. avgust 2026.Ужице 19°CO namaMarketingImpresumKontakt
Pratite nas:

„ИМПОЛ СЕВАЛ“ Прва половина ове године обећава

„ИМПОЛ СЕВАЛ“ Прва половина ове године обећава

Укупна производња од око 62.500 тона, као и производња од близу 13.000 тона бојеног програма у прошлој години, одличан су резултат, сматра генерални директор „Импол Севала“ Нинко Тешић и наводи да сви показатељи указују да ће пословање и у првој половини ове године у овој компанији бити успешно

Прошла година је према речима  генералног директора Нинка Тешића, за „Импол Севал“ била изузетно добра.

-Производне планове смо остварили. У хладно ваљаном програму производња је од 50.900 тона и 11.600 тона топло ваљаних трака за „Импол“ што чини укупну производњу од око 62.500 тона, као и производња од близу 13.000 тона бојеног програма. То је одличан резултат – наводи Тешић. Према његовим речима, захваљујући овако добрим производним резултатима и добит ће бити већа од планиране чему је допринело и добро управљање трошковима, као и то што су од другог квартала расле цене прераде које је тржиште прихватило.

„Импол Севал“ је и у прошлој години извезао око 97 одсто укупне производње, а укупна вредност извоза од око 167 милиона евра, до сада је и највећа у овој компанији.

Прошлу годину „Импол Севал“ завршио је са око 642 запослена. Просечна нето зарада по запосленом, без менаџмента била је 93.000 динара, рачунајући и исплаћену тринаесту плату.

На који начин и колико је пандемија вируса корона утицала на рад и пословање компаније, Тешић каже, да је 2020. била много тежа, јер је тражња за њиховим производима била стала све до краја новембра и почетка децембра када је тржиште поново прорадило и тражња почела да расте.

-Захваљујући расту тражње и опоравку тржишта пред крај 2020, у прошлу годину смо ушли са унапред продатом производњом за четири месеца, што је око 15.000 тона. Почели смо полако и да повећавамо цене прераде, тржиште је то прихватало, тако да смо годину завршили са високом добити, можда највишом у историји фабрике – изјавио је недавно Тешић.

Иако је у тренутном привредном амбијенту тешко давати објективну пројекцију пословања за наредни период, ипак, према индицијама које су биле видљиве и присутне крајем прошле, јасно је да ће прва половина ове године, како је навео Тешић, бити изузетно успешна. Како ће се привредне активности одвијати касније зависи од многих тенденција и кретања, не само на домаћем, већ и на европском и светском нивоу.

-Још крајем прошле године продата је производња у прва четири месеца ове, по добрим ценама. Енергенти су нам стабилни и на нивоу који је изузетно прихватљив за пословање „Импол Севала“. Још пре две године потписали смо уговор са Електродистрибуцијом за ову годину о ценама за испоруку електричне енергије. Погодили смо. Прошле године смо плаћали 52 евра по киловатчасу, а за ову годину имамо потписан уговор за цену од 48 евра по киловатчасу. То је у односу на ово шта се дешава у Европи и у свету где је цена струје знатно виша по киловатчасу, изузетно повољно. Што се тиче гаса, захваљујући држави и Русији остала нам је гасна формула и у Србији ћемо имати најјефтинији гас у Европи. Ми смо на европском тржишту на којем су у цену производа од алумињума урачунате високе цене гаса, а гас плаћамо јефтиније од наше конкуренције. Зато видим да ће прва половина године бити изузетно добра – рекао је Тешић и истакао да је производња у „Импол Севалу“ стабилизована, инвестиција у топлој ваљаоници је завршена, тече период уходавања и све долази на своје место.

-На овај начин смо добили бољи квалитет, као и могућност да повећамо продуктивност, јер сада ваљамо топловаљане траке на нижу димензију па је дошло до повећања капацитета на хладно ваљачким становима. Тако је у „Импол Севалу“ у овом моменту добро. Задовољан сам – изјавио је Тешић и навео да даљи инвестициони развој компаније мора ићи у „правцу оспособљавања осталих делова фабрике на начин који ће створити услове да максимално искористимо могућности реконструисаног ваљачког стана за топло ваљање. То практично значи спровођење одговарајућих инвестиционих акативности на ваљачком стану за хладно ваљање В-3 и прилагођавање осталих машина за траке већих тежина.“ („Севал“, децембар 2021.)

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...