Највише народних посланика из ужичког краја имаће посланичка група коалиције предвођене Српском напредном странком (СНС) која је освојила 188 мандата. Посланици из ужичког краја су дипломирани правник Ђорђе Дабић са Златибора, дипл. политиколог Стефан Србљановић из Прибоја, дипл.инжењер индустријског менаџмента Крсто Јањушевић из Прибоја, дипл.социјални радник Миланка Јевтовић Вукојичић, такође из Прибоја, и дипломирани економиста Снежана Петровић из Ужица и актуелни градоначелник дипл. економиста Тихомир Петковић. На констутивној седници ужичког парламента која је заказана за 13. август Петковић ће поднети оставку на место градоначелника због избора на посланичко место.

Листа Социјалистичке партије Србије и Јединствене Србије освојила је у Народној скупштини Србије 32 мандата. Посланик из редова ове странке из ужичког краја је дипломирани политиколог Дијана Радовић из Прибоја, док је на посланичком месту у ранијем периоду посланичку функцију обављао Неђо Јовановић, председник ужичких социјалиста.
На протеклим парламентарним изборима учествовала је 21 изборна листа странака, коалиција и група грађана. Изборе на локалу и за парламент Србије бојкотовале су странке опозиције ДС, Двери и Народна странка.





Učitavanje komentara...