Preskoči na glavni sadržaj

Успешни ученици чајетинске школе

Успешни ученици чајетинске школе

Ученици Основне школе „Димитрије Туцовић“ у Чајетини успели су да и поред необичних и тешких услова за рад у овој школској години, због епидемије коронавируса, покажу знање на бројним такмичењима. Одличне резултате су постигли на општинским и окружним нивоима, на смотрама и конкурсима. Посебно су се истакли осмаци који су постигли изузетне резултате на републичким такмичењима из српског језика и језичке културе, као и из књижевности- „Књижевна олимпијада“ и из историје. А ученица седмог разреда постигла је одличне резултате из информатике и рачунарства.

Републичко такмичење из историје одржано је у суботу, 22. маја у Шапцу, у Основној школи „Лаза Лазаревић“. Чајетинску школу представљали су Вељко Зрњевић, Марија Митић и Филип Луковић из матичне школе у Чајетини, у пратњи своје наставнице Весне Кнежевић, као и Мина Шкодрић из издвојеног одељења Златибор, у пратњи наставнице Ане Васиљевић. Сви ученици су постигли запажене резултате, а Марија Митић је освојила друго место, док је Вељко Зрњевић освојио треће место.

У недељу, 23.маја, одржано је Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада“. Значајан успех постигли су Лазар Марић са Златибора, кога је припремала наставница српског језика и књижевности Марија Вуловић, као и Емилија Средојевић, која је освојила треће место, уз подршку своје наставнице Јагоде Јеремић. Затим је Емилија освојила и треће место на такмичењу из српског језика и језичке културе 30. маја у Београду, навела је за „Вести“ наставница Јагода Јеремић.

Истичући успехе ученика Милка Васиљевић, директорка Основне школе „Димитрије Туцовић“у Чајетини, наглашава да је веома задовољна постигнутим резултатима, посебно што се целе године радило у измењеним условима. Ученици су показали велику одговорност, преданост и вољу за радом, што је морало резултирати оваквим успехом. Веома је важно што су наставнице које су припремале ученике и ученици знање схватили као непревазиђену вредност, која одолева свим искушењима.

НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ

Изузетне резултате, постигла је и Оliveра Будимлић, ученица седмог разреда на Окружном такмичењу из информатике и рачунарства уз подршку своје наставнице Наташе Јевтовић. Она се пласирала се на Државно такмичење и ово је први пут да у Основној школи „Димитрије Туцовић“ буде остварен овакав резултат из овог предмета.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...