Preskoči na glavni sadržaj
utorak, 18. avgust 2026.Ужице 20°CO namaMarketingImpresumKontakt
Pratite nas:

Nova ekonomija: Hladnjačari dogovorili kredit sa premijerkom

Nova ekonomija: Hladnjačari dogovorili kredit sa premijerkom

Predstavnici države i Udruženja malih i zadružnih hladnjača i proizvođača maline „Naše voće Srbija“ dogovorili su na današnjem sastanku sa premijerkom Anom Brnabić da obezbeđivanjem kredita od dve milijarde dinara, isplate prošlogodišnji rod, prenela je Nova ekonomija.

Prema postignutom dogovoru, hladnjačarima koje imaju malinu na lageru biće obezbeđene državne pozajmice ukupne vrednosti oko 17 miliona evra, koji će oni obavezno usmeravati na isplatu proizvođača.

Kredit je po modelu garantne šeme sa kamatom koju subvencioniše Ministarstvo poljoprivrede i sa grejs periodom.

Da bi se sredstva opredelila na sednici Vlade Srbije, dogovoreno je da se krediti plasiraju preko banke Poštanske štedionice.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...