Preskoči na glavni sadržaj
ponedeljak, 17. avgust 2026.Ужице 34°CO namaMarketingImpresumKontakt
Pratite nas:

Novi standardi za aflatoksin čekaju još godinu dana

Novi standardi za aflatoksin čekaju još godinu dana

Maksimalno dozvoljena koncentracija aflatoksina od 0,25 mikrograma po kilogramu (g/kg) u sirovom mleku, termički obrađenom mleku i mleku za proizvodnju mlečnih proizvoda primenjivaće se još godinu dana odnosno do 30. novembra 2024. godine, objavljeno je u Službenom glasniku.

To je utvrđeno izmenama Pravilnika o maksimalnim koncentracijama određenih kontaminenata u hrani.

Ovaj pravilnik Ministartva poljoprivrede zadržao je iste uslove za proizvođače kao prošle godine.

Maksimalno dozvoljena količina aflatoksina M1 u sirovom mleku od 30. novembra 2022. godine iznosi 0,25 mikrograma po kilogramu i bilo je predviđeno se ta odluka primenjuje do 30. novembra 2023. godine.

Prethodni pravilnik je predvideo da od 1. decembra ove godine nivo dozvoljenog aflatoksina u mleku bude snižen sa 0,25 na 0,05 mikrograma po kilogramu, što je i evropski maksimalni nivo.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...