Када крајем августа прве госте прими и хотел „Ариа“ на ужичкој Аутобуској станици чију градњу приводи крају фирма „Валволин“, Ужице ће уз смештајне капацитете новоизграђеног хотела „Сиеста“ у Крчагову компаније „Цоппер-Цом“ који отварање планира за крај јула, моћи туристима да понуди знатно већи број квалитетних, категорисаних лежаја. Напокон је, захваљујући улагањима искључиво сопствених средстава приватних компанија, почео да се решава један од највећих проблема у ужичкој туристичкој привреди - недостатак клвалитетних смештајних капацитета.
На Аутобуској станици у Ужицу, највише за три месеца, до почетка августа, у њеном десном крилу према Желизничкој станици, град ће добити нови гарни хотел на три спрата површине од око 800 квадрата са три звездице, савремено опремљен који ће функционисати по систему „паметних“ зграда. Туристима који стижу у град и желе да бораве дуже у њему, биће на располагању 21 јединица, три луксузна апартмана и собе. У оквиру хотела биће и лоби бар, ресторан. Хотел гради сопственим средствима ужичка фирма „Валволин“ ДОО Ужице, власника Бобана Тодорића и Небојше Алексића, која се, иначе, годинама бави изградњом објеката.
На овај начин, Ужице ће овог лета, осим, хотела “Сиеста“ у Крчагову којег завршава ужичка фирма „Цоппер-Цом“, добити још један хотел и то на својеврсној капији града, на Аутобуској станици. „Валволин“ је започео реконструкцију простора на Аутобуској станици почетком године па је пандемија коронавирусом, радове мало успорила, нарочито током трајања ванредног стања. Међутим, после укидања ванредног стања, радови су се поново вратили у предвиђену динамику.

-Циљ нам је да мало оживимо и улепшамо овај део града. Желимо да саградимо репрезентативан објекат, не журимо и сваки детаљ нам је важан. Ми смо Ужичани и волимо да иза нас у нашем граду остане нешто лепо. Осим тога, у Ужицу и нема довољно смештајних капацитета и туристи морају да иду ван града да би преспавали. Видимо да је у току градња још неких објеката сличних нашем, али ту нема конкуренције, за све нас у граду биће посла - истиче Небојша Алексић.
Аутобуска станица у Ужицу саграђена је пре непуне три деценије, а њен архитекта Горан Мартиновић је 1992. добио престижну „Борбину“ награду за архитектуру. Алексић каже да „Валволин“ има то у виду и зато приликом реконструкције неће бити значајних измена на спољашњем изгледу зграде.
-Ништа значајно нећемо мењати, а за мање измене које ћемо урадити, добили смо сагласност од архитекте Горана Мартиновића. Из постојећих габарита излазити нећемо, а унутра смо направили распоред какав смо желели, инсталације су потпуно промењене. Заправо, биће све ново и квалитетно. Иначе, овај простор је више од двадесет година био запуштен– каже Небојша Алексић.
„Валволин“ је основан пре 16 година и до сада је изградио око двадесетак објеката у Ужицу и на Златибору.
-Овај хотел биће у власништву „Валоволин“-а. Истина је да мало излазимо из наше основне делатности, али желимо да радимо и у овој области. Тренутно на Златибору градимо стамбено-апартмански комлекс за треће лице, али ћемо и ми у том објекту имати свој део који ће бити намењен угоститељству па ћемо моћи да повежемо ова два објекта, у Ужицу и на Златибору. Можда се заиста остваримо и у туризму и угоститељству -каже Алексић и наводи да ће бити и новог запошљавања у фирми, па би ових дана требало очекивати и пријем првих неколико радника за рад у хотелу.





Učitavanje komentara...