Preskoči na glavni sadržaj

Поскупљују поштанске услуге

Поскупљују поштанске услуге

Од 1. априла поједине услуге у домаћем и међународном поштанском саобраћају поскупеће за чак 60 одсто. Јавно предузеће “Пошта Србије” то сматра усклађивањем са реалним трошковима пословања.

Нови ценовници поштанских услуга, на које је сагласност дала Влада Србије су у “Службеном гласнику” објављени још крајем фебруара, а Пошта Србије је саопштила да ће оне почети да важе од првог априла.

Треба нагласити да су цене појединих услуга остале на истом нивоу али су друге знатно поскупеле. Слање писма тежине до 20 грама у домаћем саобраћају поскупеће са 30 на 48 динара. Цена препорученог писма тежине до 20 грама од 1. априла, уместо 90 коштаће 144 динара. Слање регистроване поште са повратницом уместо 30 динара коштаће 48 динара а судско писмо 144 динара уместо 90 динара колико износи актуелна цена те пошиљке.

У међународном саобраћају ће цена слања писма тежине 20 грама уместо 100 коштати 120 динара док ће цена таквог препорученог писма уместо 400 износити 430 динара. Слање регистроване пошиљке са повратницом уместо 130 коштаће 150 динара.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...