Од сутра ујутро у свим урбаним средима апсолутно је забрањен излазак на улицу свим лицима старијим од 65 година, а у селима и местима са мање до 5.000 становника, забрана се односи на старије од 70 година, рекао је председник Србије Александар Вучић након обраћања након седнице два кризна штаба.
Друга мера се тиче свих осталих грађана – од сутра у 20 часова до пет сати ујутро, сваког дана, уводи се забрана кретања свим лицима било које старости. Нико не може да буде на улици, осим надлежних органа на задатку и радника који су у трећој смени, навео је Вучић.
Избори за народне посланике, који су били расписани за 26. април, се прекидају, изјавио је Александар Вучић.
Војска Србије ће преузети контролу над свим затвореним граничним прелазима, мигрантским центрима, свим болницама и биће наоружана јер мора да заштити лекаре, истакао је председник.
Вучић је поручио да се плате у јавном сектору неће смањивати, да ће медицинским радницима бити повећане, и да нико неће изгубити посао.





Učitavanje komentara...