Preskoči na glavni sadržaj
utorak, 18. avgust 2026.Ужице 20°CO namaMarketingImpresumKontakt
Pratite nas:

Златибор у првих пет месеци посетило више од 170.000 туриста који су остварили више од пола милиона ноћења

Златибор у првих пет месеци посетило више од 170.000 туриста који су остварили више од пола милиона ноћења

Планински центар Златибор остаје међу најпосећенијим туристичким дестинацијама у Србији. Према подацима Републичког завода за статистику, ову планину је у периоду од јануара до маја ове године посетило укупно 178.809 туриста, што је пораст од 7,4 одсто у односу на исти период претходне године.

Посебно се издваја раст броја страних гостију, који је повећан за чак 37 одсто у односу на исти период претходне године. Овај тренд указује на све веће интересовање међународних посетилаца за природне лепоте и туристичку понуду Златибора.

Што се тиче броја ноћења, у првих пет месеци на златној планини остварено је укупно 531.065, што је благи пораст у односу на претходну годину.

У сусрет летњој сезони, у припреми је богат и разноврстан програм. Посетиоце очекују концерти, позоришне представе на отвореном, едукативне радионице, као и спортски и рекреативни садржаји. Током лета биће организоване и традиционалне манифестације по златиборским селима које окупљају велики број туриста из земље и иностранства.

Захваљујући континуираном улагању у инфраструктуру и културно-забавни садржај, Златибор и овог лета очекује добру посету.

Povezane vesti

IT agencija za ozbiljan rast

Roster Soft gradi digitalne sisteme

Web portali, CMS rešenja, aplikacije, automatizacija, dizajn, hosting i tehnička podrška za firme koje žele brz i stabilan online nastup.

ProgramiranjeWeb dizajnCMSAutomatizacijaHosting
roster.rs 064 478 8150
Diskusija

Komentari 0

Budite jasni, pristojni i držite se teme vesti.

Pridružite se razgovoru

Prijavite se ili napravite besplatan pretplatnički nalog da biste komentarisali vest.

Prijavi se Registruj se

Učitavanje komentara...