Pocetna Sport Četiri medalje za užičke karatiste u Beočinu

Četiri medalje za užičke karatiste u Beočinu

301
0

Karatisti Karate kluba “Užice” osvojili su četiri medalje na Kup-u Srbije za kadete, juniore i seniore održanom u subotu 18. maja u Beočinu.

U katama, Sergej Kurćubić u apsolutnom nivou, osvojio je bronzanu medalju, dok je u konkurenciji kadetknjinja klasa C Helena Sofijanić osvojila srebrnu medalju.

U borbama Lidija Trmčić kod seniorki do 50 kg zauzela je treće mesto, dok je kod juniorki do 66 kg Bojana Karaičić posle tri pobede, zaustavljena u finalu, osvojivši srebrnu medalju.

Nikola Radović kod kadeta do 70 kg je poražen u prvom kolu od finaliste, dok Jovana Pejić i Stefanija Irić nisu nastupili zbog obaveza u školi.

– Četiri medalje na Kupu Srbije, u ovako jakoj konkurenciji, je dobar rezultat, s tim da su ove dve bronze trebale da sijaju zlatnim sjajem. Do kraja takmičarske sezone nas očekuje Školska Olimpijada u Novom Sadu na kojoj će boje svojih škola braniti sedam naših takmičara, rekao je trener Miloš Ršumović.