Pocetna Kultura Đordano zatvorio „Bazzum“ džez festival

Đordano zatvorio „Bazzum“ džez festival

31
0
Podelite

Drugo veče „Bazzum“ džez festivala u Narodnom pozorištu Užice otvorio je kvartet Klemensa Martkla sa nastupom koji je počeo u 19.30 časova.

Martkl je austrijski bubnjar koji nastupa sa grupom „Xperience“ formiranom 2024. godine. U njegovoj ritam sekciji svirao je slovenački pijanista Marko Crnčec, koji je međunarodno priznat kao jedan od najsavremenijih slovenačkih muzičara sa dugogodišnjim iskustvom na njujorškoj džez sceni.

Martklov kontrabasista, Filip Zarfl, se poslednjih godina razvio u jednog od najtraženijih basista na evropskoj džez sceni. Na saksofonu je bio Majkl Erian.

Festival je zatvoren koncertom kvarteta Vita Đordana, sa specijalnim gostom Karmen Avelone.

Đordano je trubač iz Palerma koji svira lirsku trubu sličnu Dušku Gojkoviću.

Karmen Avelone, koja je nastupila sa Đordanovim Kvartetom, je jedna od najpoznatijih pevačica džeza i savremene muzike u Italiji.

U Đordanovom sastavu su svirali Veljko Vujčić na klaviru, Branko Marković na kontrabasu, a na bubnjevima je bio Dušan Ivanišević.