Pocetna Društvo “Tišinom govorimo za one koji više ne mogu”

“Tišinom govorimo za one koji više ne mogu”

320
0
Podelite

U organizaciji studenata u Užicu je održan komemorativni skup “Tišinom govorimo za one koji više ne mogu” na kome jer odata pošta i služen pomen žrtvama novosadske tragedije i pesniku Ljubomiru Simoviću.

Pomen je uz sasluženje sveštenstva Užičke crkve održan u Crkvi Svego Đorđa, posle čega je na Trgu Svetog Save usledilo 17 minuta tišine.

Ispred učesnika komemoracije bilo je postavljeno šesnaest stolica sa imenima nastradalih u Novom Sadu sa belim ružama.

Na jednoj od stolica pisalo ime jednog od najvećih srpskih književnika Ljubomira Simovića (1935-2025), koji nas je nedavno napustio i kome je četrdesetodnevni pomena.

Kolona se zatim u tišini sa Trga Svetog Save, uputila pored Muzičke škole i OŠ “Dušan Jerković” i kružnog toka na glavnu ulicu kako bi se vratila na polazište ispred Užićčke gimnazije.

Na čelu kolone student su nosili transparent na kome je pisalo “Tišinom govorimo za one koji više ne mogu”.

Tokom prolaska kolone u kojoj su bile sve generacije Užičana građani koji su se zatekli na trotoarima na glavnoj ulici su zastajali i odavali poštu kao i građani koji su u baštama užičkih kafića prolazak kolone dočakivali stojeći.

Studenti su najvili skup ispred Gradske kuće večeras u 18 časova, a tokom večeri ispred Užičke gimnazije u 19 časova najavljen je program “Čitanje pesnika” posvećeno Ljubomiru Simoviću koje organizuju njegovi prijatelji.