Pocetna Društvo Počinje isplata majskih penzija

Počinje isplata majskih penzija

261
0
Podelite

Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) saopštio je da isplata majskih penzija počinje danas, kada će novac dobiti korisnici iz kategorije samostalnih delatnosti.

U narednim danima, penzije će pristizati i ostalim kategorijama korisnika. Vojni i poljoprivredni penzioneri dobiće svoja primanja u četvrtak, 5. juna, dok će penzije za korisnike iz kategorije zaposlenih početi da pristižu 9. juna.

Kao i prethodnog meseca, iznosi na čekovima ostaju nepromenjeni. Prosečna aprilska penzija iznosila je 50.688 dinara, te se očekuje da i majska primanja budu u istom iznosu.

Fond PIO podseća korisnike da sredstva mogu podići u bankama, putem tekućih računa, ili na šalterima pošte, u zavisnosti od načina isplate koji su prethodno izabrali.