Treći po redu Festival fantastike u organizaciji Gradskog kulturnog centra i Narodne biblioteke Užice otvara se časova tribinom Dejana Ognjanovića pod nazivom ”Šapati iz drevnih dubina – kosmički horor H.F.Lavkrafta” sutra u 19 časova u Klubu GKC-a. I ove godine, po rečima Filipa Baralića direktora te ustanove, pripremljen je sadržajan program za sve generacije.
– Tokom trajanja programa do 14. decembra publika će moći da poseti mnogobrojne sadržaje vezane za ovu tematiku, kao što su izložbe, predavanja, projekcije kao i da uzmu učešće u radionicama. Ulaz na sve programe je besplatan. Ono što će biti zanimljivo jeste da ćemo dosta pažnje posvetiti gejmingu odnosno kulturi video i društvenih igara, ali i segmentima koji zanimaju stariju publiku kao što je horor ili neki zapostavljeni delovi na koje se i ne pomisli kada je u pitanju fantastika. Festival otvaramo sutra temom „Šapati iz drevnih dubina- kosmički horor H. F. Lavkrafta“ jednog od najuticajnih književnika 20. veka koji nije uspeo za života da stekne slavu kakvu danas ima, ali njegov uticaj je nemerljiv. Za najmlađe takođe sutra u 11 časova imamo predstavu “Mač u kamenu” u saradnji sa viteškim društvom “Stari grad” Užice. Takođe, 10. i 11. decembra ovde u Omladinskom klubu imaćemo interaktivno druženje uz savremene društvene igre. 12. decembra u Omladinskom klubu u 13 časova biće upriličene Mitološke radionice „U čarobnom svetu knjiga“, koje će voditi bibliotekarke Bojana Marinčić i Marijana Drndarević, a u 17 časova predavanje o konceptu kako nastaju video igre i aplikacije sa Ivanom Brankovićem – naveo je Baralić.

U Narodnoj biblioteci Užice 11. decembra je gošća Jasna Brkić gde će deca učiti i maštati sa duhom Duletom, dok će 13. decembra biti održano predavanje dr Tatjane Bogojević o Hari Poteru kao jednom fenomenu koji traje. 13. decembra u Velikoj sali GKC-a biće otorena izložba Moderne galerije Valjevo, gde će se se predstaviti neki od najznačajnijih umetnika 20. i 21. veka, a poslednjeg dana festivala 14. decembra planirana je Revija savremenih srpskih horor filmova.
Ulaz na sve programe je besplatan.








