Pocetna Društvo Hitno uklonite pse lutalice

Hitno uklonite pse lutalice

87
0
Podelite

Na malom platou kod hotela „Zlatibor“ jutros su se dogodila tri napada na građane Užica od strane napuštenih vlasničkih pasa.

Jedan od napadnutih je i naš sugrađanin iz Koštice, koga su psi ujeli za obe noge i koji je pao prilikom napada čopora.

Ishod je mogao biti još tragičniji da iz obližnjih lokala nisu izašli sugrađani i odbranili ga od napada.

O ovom problemu pisali smo više puta, ali ni prizor koji smo jutros zabeležili ispred zgrade užičke lokalne samouprave ne ohrabruje da će psi lutalice biti uklonjeni sa javnih površina.

Svaki ujed psa završava se sudskim postupkom i materijalnom nadoknadom licima koja su pretrpela štetu, a bilo bi interesantno znati koliki je taj iznos na godišnjem nivou.

Možda bi se, kada bi se sve sabralo — uključujući i plaćanje usluga „Našem domu“ iz Požege, s obzirom na to da problem traje godinama — mogao izgraditi azil za pse.

Pre korone kao lokacija za izgradnju azila za pse pominjale su se Ponikve.