Pocetna Sport Mirku Miniću četiri medalje

Mirku Miniću četiri medalje

1803
0

Mirko Minić, član Atletskog kluba „Užice“, osvojio je četiri medalje u kategoriji veterana starijih od 60 godina na Prvenstvo Balkana za veterane. On je pobedio u trkama na 3.000 i 1.500 metara i postao dvostruki prvak Balkana. Srebrnu medalju osvojio je u trci na 800 metara, dok je u trci 4X200 metara kao član selekcije Srbije, osvojio treće mesto i bronzanu medalju.

Po broju osvojenih medalja Mirko je jedan od najuspešnijih takmičara prvenstva koje je održano u Beogradu.

“Nije nikakvo iznenađenje što je Mirko postigao ovako dobrerezultate. To je samo pokazatelj da se upornost i zalaganje na treningu isplati iako je „Čiča“, kakomlađi atletičari njega zovu, pokazao na svom primeru kako se rad isplati i postižu dobri rezultati”, rekao je trener AK „Užice“ Željko Čeliković.