JKP “Duboko” u protekloj godini pozitivno je poslovalo a pored toga u novu opremu i mehanizaciju uloženo je oko 100 miliona dinara. Uskoro se očekuje i početak realizacije velikog projekta proširenja tela deponije vrednog 17 miliona evra.
Gradonačelnica Užica dr Jelena Raković Radivojević sa saradnicima posetila je ovo preduzeće istakavši da je dobar primer, koje u saradnji sa lokalnim samoupavama osnivačima i resornim ministarstvom konstantno radi na unapređenju procesa rada, modernizaciji opreme i kvalitetu usluga.
Uskoro počinju radovi na proširenju tela deponije. Veliki projekat vredan 17 miliona evra, realizovaće se u saradnji sa Ministarstvom zaštite životne sredine i Evropske banke za obnovu i razvoj i podrazumeva čitav niz aktivnosti u ovoj godini.
“Zacevljenje Turskog potoka, izgradnja postrojenja za prečišćavanje deponijske vode kao i izgradnja postrojenja za mehaničko-biološki tretman otpada veoma su važni za funkcionisanje deponije u punom kapacitetu. Takođe, biće modernizovan centar za selekciju otpada, izgrađene nove ćelije za prihvat velikog kapaciteta i ono što je jednako bitno, planirana je nabavka još šest novih kamiona.Naravno, važno je nastaviti i sa unapređenjem sistema selekcije otpada na mestu nastanka i to je nešto na čemu će sigurno još intezivnije raditi u narednom periodu u saradnji sa JKP “Bioktoš” i građanima”, naglasila je gradonačelnica.
Prema rečima Momira Milovanovića direktora JKP “Duboko”, tokom prethodne godine uloženo je oko 100 miliona dinara u novu opremu i nova vozila. Pre nekoliko dana ovde je stigla i nova multifunkcionalna mašina vredna 12 miliona dinara, koju su takođe kupili sopstvenim sredstvima i koja će u značajnoj meri olakšati proces rada.
“Ova nova mašina nama će olakšati proces rada a imamo mogućnost da u zimskim uslovima pomoć pružimo i građanima koji žive u okruženju. Sada smo u mogućosti da odmah očistimo od snega prostor deponije i prilazne puteve. Pored toga mašina na sebi može da ima do 200 raznih alata, koje ćemo kupovati po potrebi. Više ne moramo ručno i metlama da čistimo krug i halu, čime se u velikoj meri unapređuje efikasnost rada ali se i poboljšavaju uslovi za zaposlene. Zato ćemo i dalje raditi na modernizaciji opreme. Cilj nam je i želja da budemo najbolji Regionalni centar za upravljanje otpadom i nadam se da ćemo u tome i uspeti posle svih investicija koje će tokom ove godine biti realizovane”.
Milovanović je naglasio da je u tom cilju podrška lokalnih samouprava kao osnivača, a naročito grada Užica na čijoj teritoriji se deponija “Duboko” nalazi od ogromnog značaja i izrazio zahvalnost gradonačelnici na razumevanju i učešću u realizaciji velikog broja projekata.