Skijališta Srbije otvaraju letnju sezonu na Planinskom centru „Tornik“ u subotu 27. juna, saopšteno je iz Turističke organizacije „Zlatibor“.
Za posetioce su, navode, pripremljeni brojni sadržaji, uključujući panoramsku vožnju šestosednom žičarom opremljenom nosačima za bicikle, bob na šinama, veštačka stena za penjanje, električni i planinski bicikli, vožnja planinskim kartom, mini golf. Svi navedeni sadržaji biće besplatni na dan otvaranja sezone, napominju organizatori.
U okviru otvaranja letnje sezone, na Torniku, biće organizovana i sportsko-rekreativna manifestacija „Tornik Race“, koja se ove godine održava po drugi put, ističu iz TO „Zlatibor“. Ovaj događaj spaja sport, turizam i očuvanje prirode, a učesnici će moći da se takmiče u više disciplina: trejl trkama na 6, 15 i 25 kilometara, ploging trci na 6 kilometara, trci sa psima na 6 kilometara, kao i dečjoj OCR trci. Najspremniji takmičari, napominju, imaće priliku da učestvuju u dve discipline i osvoje dve medalje tokom jednog dana.
Pored takmičarskog dela programa, organizatori su za posetioce pripremili i brojne revijalne i zabavne sadržaje, među kojima su nadvlačenje konopca, trke u džakovima, takmičenje u sklekovima, poligoni za najmlađe i druge aktivnosti namenjene celoj porodici.
Skijališta Srbije i ovog leta nastavljaju razvoj planinskih centara kao destinacija za aktivan odmor, rekreaciju i boravak u prirodi tokom cele godine, navedeno je u saopštenju.










