Pocetna Kultura Evo šta vas očekuje narednih dana u okviru festivala „Kultur(na)tura“

Evo šta vas očekuje narednih dana u okviru festivala „Kultur(na)tura“

52
0
Podelite

Program festivala kulture i umetnosti „Kultur(na)tura“ nastavlja se tokom avgusta i septembra. Poslednji događaj koji će biti organizovan u julu je sutra, u petak 31. jula. To je predstava „Jerma“ nastala po motivima drame Federika Garsija Lorke u produkciji Saveza dramskih umetnika Vojvodine sa Pozorištem mladih. Ona će biti izvedena u Galeriji odnosno Zadužbini Božidara Kovačevića od 20.30 časova.

Već 2. avgusta, ljubitelje muzike očekuje nastup Barcelona Gipsy Balkan Orchestra na Letnjoj sceni u Tripkovi od 21 čas.

13. avgusta u 20 časova kod spomenika na Šumatnom brdu biće odigrana predstava „Duh je naša domovina“ Srpskog pozorišta u Mađarskoj.

15. avgusta zakazan je koncert srednjovekovne, renesansne i rano barokne muzike. Na Jokinoj ćupriji će u 19.30 časova nastupiti ansambl „Visantiqua Light O’Love“.

Pred kraj meseca, 30. avgusta, u Šumi iznenađenja zainteresovani mogu pogledati predstavu „Gorocvet“ pozorišta „Bora Stanković“ iz Vranja od 20 časova.

Za početak septembra, drugog dana u mesecu, planirana je kreativna radionica za decu „Od igre do slobode“ u Borovoj šumi, plato ispred Kulturnog centra „Zlatibor“, u periodu od 10 do 14 časova.

U Tripkovi će biti izvedena još jedna predstava u okviru ovogodišnjeg programa. To je „Kosovski ciklus“ Narodnog pozorišta iz Prištine. Ona je planirana za 11. septembar od 20 časova na Letnjoj sceni.

Za kraj festivala biće izvedena plesna predstava „Nečista krv“ 12. septembra od 20 časova u Tić Polju. Ova predstava nastala je u saradnji BITEF teatra, Festivala „Ćirilicom“ i organizacije „Kultura sada“.

Prisustvo svim događajima je besplatno.