Zbirka pesama „Suteren blues“ mladog pesnika Borisa Tanovića biće predstavljena u subotu, 12. oktobra, u 19 časova, u Galeriji Kulturnog centra na Zlatiboru. Ova zbirka je prva knjiga u ediciji „Snoviđenja“, u izdanju Kulturnog centra „Zlatibor“ iz Čajetine.
„Suteren blues“, Tanovićeva treća zbirka, istražuje teme mladosti i identiteta kroz prizmu jednog grada i njegovog stranaca. Pesnik oživljava slike gradskih ulica, zadimljenih predele i beskrajnih šetnji, u kojima se susreću snovi i stvarnost. Kroz ovu zbirku, lirski subjekt, večiti stranac, razmatra najrazličitija pitanja ljudske duše, dok istovremeno proživljava duboka osećanja.
Zbirka je podeljena u dva ciklusa: „Neprisustva“ i „Onostranija“, koji zajedno donose provokativne slike i emocije, oslanjajući se na bluz kao oblik izražavanja. Andrea Gojković, u recenziji, ističe da „osećaj razliva se poput akorda pesme koju ne želimo, niti možemo, tako olako pustiti da prođe.“