Predsednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut izjavio je tokom posete Specijalnoj bolnici Čigota na Zlatiboru da je neophodno što pre sanirati posledice požara iz 2024. godine i omogućiti ustanovi da ponovo radi punim kapacitetom.
Macut je istakao da Čigota, sa više od 60 godina tradicije, predstavlja važan centar za lečenje endokrinoloških i metaboličkih oboljenja i da njen značaj prevazilazi granice Srbije.
On je naglasio i važnu ulogu ove ustanove u prevenciji i lečenju dijabetesa i gojaznosti, posebno kroz nacionalni program za lečenje dečje gojaznosti.
Premijer je najavio nastavak razgovora sa nadležnim institucijama radi obezbeđivanja sredstava za sanaciju i dalji razvoj bolnice.
Nakon požara u januaru 2024. godine, Čigota trenutno raspolaže sa 130 ležajeva.










