Pocetna Sport Sergej prvak Balkana

Sergej prvak Balkana

959
0

U hali sportova „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu od 3. do 5. juna održava se Balkansko Prvenstvo u karateu za pionire, nade, seniore i veterane. U petak 3.juna nastupili su članovi Karate kluba „Užice“ Sergej Kurćubić 2010.god. koji je nastupio u katama i trener Miloš Ršumović koji je nastupio u borbama kod veterana od 35-45 godina.

Sergej Kurćubić je posle pet ubedljivih pobeda postao prvak Balkana, osvojivši zlatnu medalju.

Redom je pobeđivao takmičare iz BiH, Crne Gore, dvojicu iz Slovenije, da bi u finalu pobedio takmičara iz BiH rezultatom 4-1. U konkurenciji veterana preko 84 kg zlato je osvojio i Miloš
Ršumović, trener KK “Užice“.

“Ovo je veliki uspeh za naš klub, a i grad. Sergej je bio dominantan. Ubedljivo je pobedio sve svoje protivnike, pokazao svima kako se bori za svoju zemlju i svoj klub. U njegovim grudima kuca veliko junačko srce i pravi je primer kako se mali šampion ponaša i kako se odnosi prema treninzima i obavezama u školi. Učenik je petog razreda OŠ „Kralj Petar II“, odličan đak sa
svim peticama, a na nedavnoj Republičkoj smotri recitatora, u konkurenciji 36 takmičara od  5-8 razreda, zauzeo visoko 6. mesto u finalu”, rekao je trener KK “Užice“ Miloš Ršumović.