Pocetna Sport Medalje za Karate klub “Užice” u Čačku

Medalje za Karate klub “Užice” u Čačku

424
0

Prvenstvo regiona Uža Srbija u katama i borbama održano je u subotu u Čačku. Karatisti Karate kluba “Užice” osvojili su jednu zlatnu, tri srebrne i tri bronzane medalje.

U katama kod kadeta apsolutni nivo Sergej Kurćubić je osvojio zlatnu medalju, posle tri ubedljive pobede, dok Teodora Sever kod kadetkinja, nije uspela da se domogne medalje.
U borbama ekipa kadetkinja u sastavu Stefanija Irić, Sofija Arsenijević i Sandra Gavrilović i Jovana Pejić-koja nije nastupila zbog povrede, zauzela je treće mesto.

U pojedinačnim nastupima u kategoriji kadetkinje do 54 kg, srebro je osvojila Stefanija Irić, dok je Sofija Arsenijević zauzela treće mesto. Filip Kovačević kod kadeta preko 70 kg i Luka Bakić kod juniora preko 76 kg osvojili su srebrne medalje, dok je Bojana Karaičić kod juniorki do 59 kg zauzela treće mesto.

Svi takmičari, osvajači medalja, plasirali su se na Prvenstvo Srbije, koje se održava za dve sedmice.