Pocetna Sport Medalje za karatiste

Medalje za karatiste

1143
0

U subotu u hotelu „Šumarice“ u Kragujevcu, održano je takmičenje Kupa Srbije za poletarce, pionire i nade u katama i borbama. Karate klub Užice nastupio je sa pet kvalifikovanih takmičara i osvojio dve medalje u takmičenju u katama.

Kod poletaraca 2012, klasa C, zlatnu medalju osvojio je Ognjen Zdravković, dok je kod pionira 2009 u klasi C, Aleksandar Šnajder osvojio bronzanu medalju. Najbolji takmičar kluba u katama, Sergej Kurćubić, oštećen je od strane sudija u četvrtfinalu, pa je ostao bez medalje. Luka Ljubičić i Nikola Radović poraženi su u prvom kolu.

U nedelju je održano i takmičenja u borbama, gde je Karate klub Užice nastupivši sa četiri takmičara, takođe osvojio dve medalje. U kategoriji pionira do 40 kilograma treće mesto zauzeo je Vuk Stevanović, dok je kod nada do 50 kilograma Filip Kovačević osvojio srebrnu medalju.

Nikola Radović i Jovana Ćurčić ovaj put ostali su bez medalja.